Wydarzenia w 2022 roku

Z bajką w tle… - Bajkowy Klub Malucha MOLik – relacja ze spotkania

07-07-2022

Z bajką w tle… - Bajkowy Klub Malucha MOLik – relacja ze spotkania

23 czerwca przypada święto wszystkich tatusiów. Z tej to okazji w Filii nr 4 odbyło się ostatnie już wakacyjne spotkanie najmłodszych naszych czytelników wraz z rodzicami w ramach Bajkowego Klubu Malucha MOLik.

Dzień Ojca obchodzimy niecały miesiąc po Dniu Matki, ma on też bardzo podobny charakter. W tym wyjątkowym czasie pragniemy pokazać tacie - za pomocą życzeń oraz drobnego upominku - jak bardzo go kochamy i szanujemy.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od zaprezentowania serii książeczek, tematycznie związanych z tatusiami. Po lekturze, dyskutowaliśmy o roli dziecka i rodzica, czy dobrze jest być dorosłym, czy lepiej dzieckiem. Dla wszystkich dzieci odpowiedź była oczywista.

Wierszowana piosenka „Do czego służy Tatuś?” posłużyła nam do rozmowy o zajęciach, jakie musi wykonywać na co dzień tata, ile ma zadań, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe.

Naszą wdzięczność rodzicom okazujemy codziennie, ale w takie święto składamy im specjalne życzenia i dajemy prezenciki. Dlatego też uczestnicy MOLika wykonali dla tatusiów specjalne kolorowe kubeczki, ozdabiając je według uznania. Dzieci wykazały się kreatywnością, stąd powstałe kubeczki były bardzo kolorowe. Do kubeczka dołączyliśmy specjalny certyfikat dla „Najwspanialszego Taty”.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w masażyku relaksacyjnym, który obiecały wykonać tatusiom po powrocie do domu.

Uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani zarówno w robienie prezentu dla taty jak i w zabawy. Dziękujemy dzieciom oraz opiekunom za przybycie na cykliczne spotkanie Bajkowego Klubu Malucha MOLik i serdecznie zapraszamy na spotkania po wakacjach.

Barbara Ślęzak

---------------------------------------