Archiwum wydarzeń 2021

Ferie z książką online – relacja z Filii nr 4

20-01-2021

Ferie z książką online – relacja z Filii nr 4

Filia nr 4 przygotowała na czas ferii zimowych w dniach 04.01-15.01.2021 r. kilka propozycji zabaw, quizów i toturiali plastycznych online na FB Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, dla dzieci odpoczywających na tegorocznych feriach zimowych.

W pierwszym dniu 04.01.2021 r. zaproponowano wykonanie kreatywnego kalendarza feryjnego – indywidualnego organizera czasu wolnego. Był to kalendarz w formie koła, z wyznaczonymi dniami i polami do wypełnienia według wzoru, z uwzględnieniem własnych propozycji, według zainteresowań i możliwości, w których oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin w bibliotece i bezpośredniego kontaktu z dobrą literaturą.

11 i 12 stycznia zostały opublikowane kolejne zadania przygotowane przez bibliotekarzy Filii 4 - Kodowane obrazki /kolorowa choinka do rozkodowania oraz bałwanek do zakodowania/. Podane przykłady to tylko inspiracje do zaprojektowania własnych kolorowych grafik, rozwoju wyobraźni plastycznej i przestrzennej.

Na sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin wiedzy a także na przygodę z serią książek dla dzieci Ciekawe dlaczego? zaprosiliśmy najmłodszych do rozwiązania quizu Mały erudyta - proste odpowiedzi na trudne pytania.  Na najtrudniejsze  trudne pytania znajdziemy odpowiedzi na bibliotecznych półkach.

W tym roku okres karnawału spędzamy w domowym zaciszu, dzieci również tęsknią za czasem swobody i szkolnych spotkań. Tutorial plastyczny Para do pary to zabawa tworzenia kolorowych kotylionów, koniecznie w bajkowych parach. To tradycja, która królowała na dawnych salonach a teraz ma okazję zagościć w pokojach najmłodszych czytelników. Każdy z uczestników mógł wykonać kotylion według wzoru lub dzięki podpowiedziom własnej wyobraźni.

Na zakończenie bibliotekarze zaproponowali dla dzieci i rodziców wesołe zabawy ruchowe i sensoryczne. W co się bawić?- nasze propozycje to : wesoła buźka, układanka sensoryczna, skopiuj mój obrazek.

W spotkaniach online wzięło udział 179 uczestników. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zainteresowanie, mamy nadzieję, że za rok spotkamy się osobiście w naszej bibliotece.

Danuta Hulek

---------------------------------------------------------------