Archiwum wydarzeń 2019

Przygód kilka zabawnego wilka – spotkanie Bajkowego Klubu Malucha – relacja z Filii nr 4

10-06-2019

Przygód kilka zabawnego wilka – spotkanie Bajkowego Klubu Malucha
– relacja z Filii nr 4

W ciepłe czwartkowe popołudnie 6 czerwca 2019 roku, w naszej bibliotece gościliśmy najmłodszych naszych czytelników wraz z rodzicami - uczestników Bajkowego Klubu Malucha. Jako że wakacje tuż, tuż, wyruszyliśmy wspólnie w leśną krainę dzikich zwierząt. Naszym literackim bohaterem stał się wilk.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana seria książeczek autorstwa Orianny Lallemand, zatytułowana Przygody Wilka, posłużyła nam w realizacji tematu o tym niezwykle sympatycznym zwierzątku. Bajeczka „O Wilku, który nie lubił czytać”, opowiadająca o pożeraczu książek, stanowiła kanwę do naszych zajęć animacyjno-dydaktycznych.

Najmłodsi milusińscy przenieśli się na chwilę do cudownej baśniowej Krainy Książek. Z zapartym tchem słuchali o przygodach wilka, a z każdą stroną, wyrażali entuzjazm i wzruszenie, z powodu losów naszego bohatera.

W towarzystwie sympatycznego zwierzaka, dzieci odbyły literacką podróż w głąb lasu, w którym działy się niezwykłe historie. Same też wzięły w nich udział, poprzez liczne zabawy animacyjne: Wilki wydeptują ścieżki, Tropienie śladów, Szukanie bajek i baśni w Krainie Książek, czy też rozwiązywanie krzyżówki o drapieżnikach.

Wszystkie te formy literackiej zabawy, wyzwoliły u najmłodszych uczestników naszych zajęć, ogromne pokłady spontanicznej radości i gromkiego śmiechu, pobudziły ich dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.

Na zakończenie spotkania, aby się wyciszyć po sporej dawce aktywnej zabawy, dzieci wraz z rodzicami, ze spokojem przystąpiły do wycięcia i ułożenia puzzli z wizerunkiem naszego wilczka. Bardzo zadowolone z efektów swojej pracy, dumnie pokazywały rodzicom ułożonego zwierzaka i wspólnie pozowały do zdjęć.

Zwieńczeniem naszego Bajkowego Klubu Malucha, było obdarowanie wszystkich uczestników, biorących aktywnie udział w cyklicznych zajęciach, drobnymi upominkami. Ze względu na fakt, iż były to ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, dzieci z żalem rozstawały się z Krainą Książek, ale ochoczo zadeklarowały chęć uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach BKM.

My ze swej strony, niezmiernie cieszymy się, iż mamy tak chętnych i oddanych „pożeraczy książek”, którzy wnoszą pozytywną iskierkę w czytelnictwo i kontakt z Biblioteką.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Barbara Ślęzak

-------------------------------------------------------------------------