Archiwum wydarzeń 2018

15-11-2018

Jaki znak Twój?
– spotkanie Bajkowego Klubu Malucha w Filii nr 4

Czy historia Polski stanowi zbyt trudny temat, by poruszać go na spotkaniach z najmłodszymi czytelnikami biblioteki? Przekonaliśmy się o tym na kolejnym spotkaniu Bajkowego Klubu Malucha, które miało miejsce 8 listopada 2018 r. i licznie zgromadziło zarówno dzieci jak i ich opiekunów.

Z okazji zbliżającej się doniosłej rocznicy Święta Niepodległości obchodzonego jak co roku 11 listopada, zaprosiliśmy do jej uczczenia uczestników Bajkowego Klubu Malucha.

Aby przybliżyć dzieciom ten niezwykle trudny, ale jakże ważny moment w dziejach naszego kraju, wiedzę tę podaliśmy maluchom w telegraficznym skrócie. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku - dokładnie 100 lat temu. Dla nich to niewyobrażalna data, ale bardzo cieszy ich fakt, że mieszkają i rozwijają się już w wolnej Polsce.

Maluchy poznały naszą piękną historię, niepowtarzalne symbole narodowe oraz poezję patriotyczną, która niezmiennie wzrusza wszystkie pokolenia Polaków. Ochoczo recytowały poznane piosenki i wiersze o tematyce niepodległościowej.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawach w oparciu o grę edukacyjną Polak Mały. Ich zadaniem było ułożenie herbu, czyli orła w koronie na czerwonym tle. Sprawiło im to dużo satysfakcji, gdyż ułożenie wymagało dużego skupienia i orientacji. Udało się to wszystkim milusińskim, oczywiście z aktywną pomocą dorosłych.

Zwieńczeniem naszego spotkania było wykonanie własnego znaku, którym było serce z białym orłem. Dzieci bardzo starannie przystąpiły do tego zadania i z radością prezentowały swoje artystyczne prace.

Nasze spotkanie dobiegało końca, ale jego mali uczestnicy wraz z opiekunami niechętnie rozstawali się  z biblioteką. Zajęcia w Bajkowym Klubie Malucha, dają wszystkim satysfakcję, gdyż dzieci uczą się tutaj poprzez zabawę, poznają te nawet najtrudniejsze tematy związane z ich ukochanym krajem rodzinnym – Polską.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na grudniowe spotkanie Bajkowego Klubu Malucha.

Barbara Ślęzak

-----------------------------------------------------------------------------