Archiwum wydarzeń 2018

„Drzewo do samego nieba”– spotkanie Bajkowego Klubu Malucha – relacja z Filii nr 4

26-03-2018

„Drzewo do samego nieba”–
spotkanie Bajkowego Klubu Malucha

W wiosenny czwartek 23 marca 2018 r. spotkali się w naszej bibliotece najmłodsi sympatycy Bajkowego Klubu Malucha wraz z rodzicami.

Bohaterem naszych zajęć było  drzewo, w oryginalny sposób przedstawione w książeczce Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”.

Autorka w bardzo ciepły, bezpośredni sposób, opowiada nam o dzieciństwie chłopców i dziewcząt spędzonym w mieście, na podwórku pełnym niezwykłych zabaw. To zarówno podwórko, jak i rosnące na nim jedyne drzewo, są  symbolami dzieciństwa. To wokół nich toczyło się życie naszych bohaterów, pełne ciekawych i niebezpiecznych przygód. Jak mawiał jeden z chłopców – „To jest cudowne miejsce, z którego widać wszystko”.

Uczestnicy Bajkowego Klubu Malucha, poddając się magii opowieści, w wielkim skupieniu słuchali historii o niezwykłym drzewie. W nawiązaniu do niej same opowiadały o swoich zabawach i przygodach związanych z drzewami rosnącymi na ich placach zabaw. Aby unaocznić dzieciaczkom, jak wspaniały był bohater z opowiadania, utworzyliśmy sobie nasze własne „drzewo do nieba”. Na tablicy powstało przepiękne, okazałe drzewko, będące wytworem bogatej dziecięcej wyobraźni.

Na zakończenie spotkania każde dziecko stworzyło swoje własne maleńkie drzewko, które będzie przypominało mu, iż zieleń wokół nas stanowi o bogactwie naszej planety. Wszystkie dzieci, zadowolone ze spotkania, zgodnie obiecały szanować przyrodę, aby żyło się nam spokojnie i radośnie.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie, zapraszając dzieci na kwietniowy Bajkowy Klub Malucha.

Barbara Ślęzak

-------------------------------------------------------