Archiwum wydarzeń 2016

27-07-2016

Bajkowy piknik z Reksiem

w Filii nr 4

27 lipca 2016 r. o godz. 10.00 na niewielkim wzgórzu, w Parku Sybiraków w Rzeszowie, odbył się Bajkowy piknik z Reksiem. Sympatycy środowych spotkań „Przeczytam Ci moją książkę” mieli okazję poznać bohatera kreskówki, znanego już od dwóch pokoleń, psiaka stworzonego przez Lechosława Marszałka. Reksio to nieduży kundelek, czuły na krzywdę innych. Cechuje go łatwość wzbudzania sympatii wśród najmłodszych. Łaciaty piesek jest tak popularny, że Bielsko–Biała uhonorowała go, stawiając mu pomnik i nazywając jedną z ulic jego imieniem.

Czas zatem, by Reksia pokochało trzecie pokolenie.

Bajkowy pluszak przywitał się z każdym uczestnikiem pikniku, przechodząc z rąk do rąk. Babcia Wiktorii, Pani Alicja, przeczytała ulubioną bajkę z Reksiem w roli głównej pt. „Przygoda łakomczucha”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania, po czym przyszedł czas na zabawę.

Uczestnicy, przy pomocy czarodziejskiej różdżki, mieli wyciągnąć ukryte w pudełku kości Reksia. Zadanie nie było zbyt łatwe. Zabawy „Pies i kość”, „Prawda czy fałsz” i „Zbuduj budę dla Reksia” przyniosły wiele radości. Przy pomocy węchu i smaku dzieci odgadywały, co kryją kubeczki. Nie zabrakło też quizu dla rodziców. Reksio zaprosił bajkowych psich przyjaciół, a ich opiekunowie mieli rozpoznać czworonożnych bohaterów. Były też zagadki dla dzieci i zabawy z chustą Klanzy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i soków dla uczestników spotkania.

Wspólne wyjście na piknik sprawiło, że rodzice odbyli sentymentalną podróż w krainę własnego dzieciństwa, a ich dzieci poznały Reksia - psa, który potrafi wszystko. W bajkowej imprezie z  Reksiem wzięło udział 31 osób.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beata Terlicka

------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.