Archiwum wydarzeń 2012

RZESZOWSKIE OPOWIEŚCI PEŁNE FOLKLORU I TREŚCI – Filia nr 4

21-02-2012

Rzeszowskie opowieści, pełne folkloru i treści
– spotkanie autorskie z bajkopisarką Niną Opic

w Filii nr 4

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wspaniała okazja do podkreślenia , jak ważna jest dbałość o język ojczysty. Kiedy umiera język, umiera kultura. Dzisiejsze spotkanie w bibliotece z Niną Opic -  rzeszowską pisarką, poetką, psychoterapeutką, wpisuje się doskonale w święto języka polskiego.

Zaproszeni na spotkanie uczniowie klas 2. i 3. Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie mieli niecodzienną okazję bezpośredniego spotkania z autorką wielu książek  oraz zapoznania się z jej najnowszymi publikacjami dla dzieci „Niebieski koralik” oraz  „Kłapcio i jego ferajna”.

Poprawność i płynność wymowy, jasność wyrażania myśli, piękne budowanie zdań oraz twórczość artystyczna w języku polskim, a nadto obecność w książkach naszego Gościa  motywów regionalnych i folklorystycznych zachwyciła wszystkich obecnych.

Autorka niezwykle optymistyczna, pełna radości życia, szybko nawiązała nić przyjaźni z najmłodszymi odbiorcami  jej opowiadań. Podzieliła się wspomnieniami z  lat młodości, sięgnęła do początków swej twórczości i wyraziła nadzieję na kolejne bajkowe pomysły literackie.

Podążając śladem Pani Niny Opic wypadałoby świętować ten dzień codziennie, nie tylko 21 lutego, i dbać o rozwój języka ojczystego.