Archiwum wydarzeń 2012

WŁAŚNIE NOWĄ ZACZĄŁ PODRÓŻ...- zajęcia literackie w Filii nr 4

02-04-2012

Właśnie nową zaczął podróż…
– zajęcia literackie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Filii nr 4

Koziołek Matołek – bohater znanych i lubianych przez dzieci książek Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zawitał wraz ze swoimi przyjaciółmi do naszej biblioteki.

Na spotkaniu w dniu 30.03.2012 r. zjawili się licznie  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 w Rzeszowie.  Koziołek Matołek  i jego bajkowi przyjaciele  przybyli w towarzystwie pani Katarzyny Lubas   – dyrektora Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

Kultowa bajka podbiła serca czytelników na całym świecie, bardzo popularna, chętnie słuchana i oglądana, także w naszej bibliotece. Barwne przygody, zabawne i pouczające sytuacje z udziałem Koziołka Matołka stały się  inspiracją dla wielu przedstawień teatralnych, słuchowisk, dyskusji literackich,  a w bibliotece dla popularyzacji literatury dla dzieci. Opowieści o podróżach Koziołka znalazły poczytne miejsce w kanonie literatury dziecięcej, bawią i uczą kolejne pokolenia.

Sympatycznego Koziołka i wiele innych postaci z bajkowych dobranocek m.in. Misia Uszatka, Żwirka i Muchomorka, Jacka i Agatkę, Krecika z radością powitali mali czytelnicy.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajek sprzed lat, uczestniczyły w konkursach literackich, obejrzały film animowany „Smocza jama”.

Na zakończenie pani Katarzyna Lubas zachęciła uczestników do odwiedzenia Muzeum Dobranocek i podróży do bajkowych wspomnień.