Wydarzenia w 2022 roku

Stacjonarne „Atrakcje na wakacje”, czyli pierwsze letnio-wypoczynkowe spotkania w Filii nr 20 – relacja

29-07-2022

Czerwcowe stacjonarne spotkania w bibliotece z okazji wyczekiwanych jak zawsze wakacji rozpoczęliśmy bardzo „zwierzakowo” i mamy nadzieję, że tak też je zakończymy w warunkach plenerowych.

Na wszystko jednak przyjdzie czas, a na razie inauguracyjnym letnim spotkaniem w Filii nr 20 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zawładnęły koty. 27 czerwca naszym gościem specjalnym była znana i lubiana przez dziecięcych czytelników, regionalna pisarka Stanisława Bełch. Podczas zajęć zatytułowanych „A ty jak spędzisz wakacje?” zastanowiliśmy się razem z kociakami Snipem i Kociem jak najlepiej zagospodarować gorący wolny czas. Bohaterowie książek Stanisławy Bełch stanowili dla nas idealną inspirację przypominając, że świat latem jest piękny, zatem trzeba go podbijać. Wraz z kotami, przeżyliśmy niesamowite przygody w górach i na plaży – miuczący przyjaciele przywieźli nam nawet z własnej wyprawy muszle, w których ukryte były dźwięki snującej szumiące opowieści wielkiej wody. Odbyliśmy także kilka wędrówek po naszym mieście – Rzeszowie, przekonując się, że czasem nie trzeba wyjeżdżać daleko by odkryć wspaniałe, ciekawe miejsca. Warto poznać rodzinne miasto od podszewki, a na pewno zaskoczy nas wieloma niespodziankami.

Na zakończenie naszego spotkania dzieci wykonały prace plastyczne, których tematem były wakacyjne plany i marzenia.

28 czerwca nie zwolniliśmy tempa. Kotki to za mało. Pora poznać zwierzątka z całej farmy i nie tylko. Spotkanie „Wesoła farma” rozpoczęliśmy klasycznie, od wysłuchania znanej bajki o trzech świnkach. Następnie poznaliśmy innych zwierzęcych bohaterów, których możemy spotkać na wsi – krowę Matyldę, kurę Adelę, czy wróbla, który zaćwierkał sąsiadów. To wspaniali książkowi przyjaciele. A kto jeszcze może mieszkać na farmie? Co z wężem, bocianem, kangurem? A czy słoń zmieści się w naszej zagrodzie? No i czym te wszystkie zwierzątka nakarmić? Cóż, odpowiedzi na te pytania znają już uczestnicy naszych przyrodniczych warsztatów.
To był bardzo sympatyczny wakacyjny półmetek. Zapraszamy na kolejne spotkania ze zwierzętami!

Sylwia Wierzbińska

----------------------------------------------