Archiwum wydarzeń 2021

„O radości i przyjaźni w… bibliotece” Czyli biblioteczne A… B… C… dla najmłodszych – relacja z Filii nr 20

02-11-2021

„O radości i przyjaźni w… bibliotece”

Czyli biblioteczne A… B… C… dla najmłodszych

– relacja z Filii nr 20

Jeśli chcesz znaleźć prawdziwego przyjaciela i doznać wielu radości – zapraszamy do biblioteki!

26 października mądra sowa Uhu odwiedziła przedszkole, aby w ramach spotkania „Biblioteczne A… B… C…” opowiedzieć dzieciom o niezwykłym miejscu. Biblioteka to kraina pełna ukrytych skarbów. Jeśli posiadasz specjalny „klucz” w postaci karty bibliotecznej, otworzy się przed tobą twój własny skarbiec. A jakież to bogactwa na nas czekają? Sztabki złota, srebrne monety, kolorowe diamenty? Lepiej! To oczywiście książki – najbardziej wartościowe skarby! A wśród nich niezwykłe lektury, które z radością zaprezentował nasz Uhu! Dzieci przekonały się, że w bibliotece możemy znaleźć najróżniejsze bajeczki o wszystkim, co nas interesuje. Jednak zanim je wypożyczymy musimy nauczyć się ważnych zasad. Uhu przypomina – dbaj o książeczki, zawsze odkładaj je na miejsce, używaj zakładki i nie zaginaj rogów, poczekaj w kolejce gdy chcesz jakąś bajeczkę zabrać do domu, pokaż bibliotekarzowi kartę – swój klucz, aby zaprosić książkę do siebie i pamiętaj aby wróciła do biblioteki na czas dla innych dzieci. Oj, tyle zasad, ale to dla dobra książeczki, która także dba o nas. A jak? Rozwija naszą wyobraźnię, dostarcza szczęścia, wzruszeń i wiedzy (nie zapominajmy, że dzięki książkom możemy się wiele nauczyć, poznawać, a potem zdobywać świat). Ach, czytanie jest wspaniałe!

Następnie Uhu opowiedział dzieciom o swoich przygodach w ptasim lesie. Zaprzyjaźniliśmy się też z innymi ptaszkami z bajeczek „Radość” oraz „Przyjaźń – opowiastki dla dzieci” Leo Bormansa. Pierzaści goście przygotowali dla małych czytelników zagadki związane z popularnymi baśniowymi bohaterami. Na koniec Uhu podarował każdemu uczestnikowi spotkania „bilet do biblioteki”.

Zapraszamy posiadaczy bilecików do Filii nr 20 – Uhu na pewno was pozna i będzie szczęśliwy, że skorzystaliście z jego zaproszenia.

Sylwia Wierzbińska

-------------------------------------------------------------------