Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106208 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2019

„Książka na wakacjach” – podsumowanie spotkań wakacyjnych w Filii nr 20

11-09-2019

„Książka na wakacjach” – podsumowanie spotkań wakacyjnych w Filii nr 20

 

„Origami razem z nami!”

 

Każdy wielbiciel książek wie, że papier może skrywać dosłownie wszystko, gdy wypełni się go pięknym tekstem. Jednak kartka nie musi służyć jedynie do czytania, ale także być narzędziem wspaniałej zabawy! 15 i 16 lipca poznając sztukę origami, wykonaliśmy kilka uroczych figurek zwierzątek; kotków, piesków, misiów. Ufff… Trzeba przyznać, że artystyczne składanie papieru to nie taka prosta sprawa, ale za to ile daje satysfakcji! Pamiętajcie dzieci, ćwiczenie czyni mistrza! Wasze figurki z origami będą coraz piękniejsze. Te zaś, które już wykonaliście, możecie zabrać ze sobą do domu i bawić się nimi do woli.

 

„Bajeczne wakacje”

 

18 lipca dostaliśmy sportowej zadyszki. Dlaczego? Wszystko oczywiście przez książkowe inspiracje. Dzieci sprawdziły ilu bajkowych bohaterów są w stanie naśladować. Jak swoje wakacje spędził Franklin, Świnka Peppa, Koziołek Matołek i wielu innych milusińskich? Oczywiście aktywnie i żwawo! Piłki, gry, łowienie rybek… te i inne zabawy towarzyszyły nam podczas tego wspaniałego naśladowania.

 

”Znajdź mnie! Poszukiwania bajkowych bohaterów”

 

O nie! Cóż się stało?! Bajkowi bohaterowie ukryli się w nieswoich książeczkach. To niedopuszczalne! W bibliotece wszystko musi znać swe miejsce! Zatem do dzieła, dzielni detektywi! 23 lipca musieliśmy odnaleźć uciekinierów zanim na dobre zagościli w obcych sobie krainach! Niektórzy z nich ukryli się na łące. Owady z bajeczki „Pszczółka Maja” zamieszkali w kwiatach, które zakwitły w bibliotece. Istne pomieszanie z poplątaniem! My jednak jesteśmy spostrzegawczy i razem wszystkich odnaleźliśmy oraz wskazaliśmy drogę powrotną do domu.

 

„Co kryje pustynia?”

 

25 lipca jaskrawe, mocne promienie słońca oraz wysoka temperatura stanowiły wspaniałą oprawę dla stworzonej przez nas… pustyni. Tak, pustyni. Czy wiecie jak wygląda ta wielka plaża, od której do morza bardzo, bardzo, bardzo daleko? A któż może mieszkać na pustyni – gorącej i suchej? Okazuje się, że wiele przeróżnych stworzeń całkiem dobrze się tam czuje. Pustynia, którą zbudowały dzieci była kolorowa i błyszcząca, pełna wydm oraz niezwykłych zwierzątek.

 

„Co kryje woda?”

 

Po zaprojektowaniu własnej pustyni przyszedł czas na stworzenie wodnych głębin. 30 lipca muszelki, rybki i inne morskie stwory wypłynęły na biblioteczne brzegi. Dziewczynki mogły poczuć się jak syrenki, zaś chłopcy niczym dzielni marynarze. Podczas zajęć plastycznych dzieliliśmy się poznanymi podczas wakacji ciekawostkami na temat morza. Gdy dowiedzieliśmy się już „co kryje woda”, przyszedł czas na naukę wodowania statków. Papierowe łódeczki nie tylko zgrabnie dryfowały na nie zawsze spokojnej wodzie, ale także przewoziły różne wodne stworzenia na swych pokładach, aby uratować je przed sztormem. Dziecięca wyobraźnie nie zna granic!

 

„Jestem bohaterem książki!”

 

31 lipca dzieci otrzymały ciekawe zadanie rozwijające kreatywność. Miały odtworzyć własnoręcznie okładkę wybranej książki oraz umieścić na niej siebie. Technika plastyczne była dowolna. Zatem na stołach mali twórcy mogli znaleźć nie tylko kredki, ale także plastelinę, naklejki, brokat, flamastry i wiele innych przyborów. Kto najbardziej zbliżył się do oryginału? Kto naprawdę poczuł się jak bohater książki? A kto chciał wypożyczyć wybraną przez siebie bajeczkę po zajęciach? Wszyscy!

 

„Chcę być małym ekologiem!”

 

A cóż to się stało w naszej bibliotece? Wszędzie śmieci! Jakaś eksplozja? O co chodzi? Tak przecież nie może być! Dlatego zapraszamy na prawdziwe zawody w „papierkobraniu”. Wiemy, że segregacja to ważna sprawa, ale jak wiele wiemy o utylizacji odpadów? 27 sierpnia nasi młodzi czytelnicy popisali się niezwykłą wiedzą na temat ekologii i ratowania naszej planety. Doskonale poradzili sobie z zadaniami prawda/fałsz ukrytymi w chmurkach, potrafili dopasować kolor pojemnika do rodzaju odpadków, a także pokazali jak szybko potrafią sprzątać.

 

„To jest show!”

 

Czy ktoś z was był kiedyś w teatrze? Czy chcielibyście zostać aktorami występującymi na scenie? 29 sierpnia dowiedzieliśmy się jak trenować aktorstwo. Trenować? Tak! Ćwiczenie oddechów, języka, koordynacji ruchów – to wszystko sprawi, że na deskach teatru będziemy czuli się jak rybki w wodzie. Podczas tych zajęć robiliśmy śmieszne miny, mierzyliśmy się z łamańcami językowymi, a nawet układaliśmy własny scenariusz do wybranych historyjek obrazkowych. Po takich zajęciach, każdy nabrałby ochoty na wizytę w teatrze oraz za kulisami!

 

Zapraszamy za rok!

-----------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: