Wydarzenia w 2022 roku

„O misiu zwanym Paddington” – relacja z Filii nr 2

19-10-2022

„O misiu zwanym Paddington” – relacja z Filii nr 2

Z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia ,  nasza biblioteka zorganizowała zajęcia czytelnicze pod hasłem: „O misiu zwanym Paddington” aby uczcić to święto.

W urodzinowym spotkaniu chętnie uczestniczyli najmłodsi czytelnicy, którzy z radością wzięli udział w zajęciach czytelniczych. Przedszkolaki chętnie poznały oraz wysłuchały krótkiej historii powstania książki, dowiedziały się kim był autor Thomas Michael Bond oraz dlaczego postanowił opisać przygody tego sympatycznego oraz kulturalnego misia. Po krótkich informacjach o autorze dzieci wysłuchały jednej z pierwszych przygód tego niedźwiadka, który przybył z dalekiego Peru do Londynu. Krótki test z zagadkami pozwolił na aktywny udział w zajęciach. Dzieci odpowiadały na pytania, które dotyczyły misia - jego niezwykłego imienia, rodziny Brownów, ulubionego smakołyku - marmolady czy czekolady? Wszystkie łamigłówki dotyczące Paddingtona nie sprawiły naszym uczestnikom żadnych większych trudności. Dzieci z przyjemnością odśpiewały „Sto lat”, rysowały oraz wymieniały prezenty, którymi chętnie obdarowaliby naszego solenizanta. Najchętniej, jak się okazało, dzieci podarowałyby mu słoik wielkiej marmolady.

Na zakończenie przypomnieliśmy również inne książkowe misie, wymieniając: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Baloo z Księgi Dżungli.

Karina Kwas

---------------------------------------------------------------------------------------