Wydarzenia w 2022 roku

„Wakacje jak z bajki” – relacja z wakacji w Filii nr 2

31-08-2022

„Wakacje jak z bajki” – relacja z wakacji w Filii nr 2

Tegoroczne wakacje zorganizowane przez Filię nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przebiegały pod hasłem: „Wakacje jak z bajki”. Przygotowane zajęcia animacyjno-czytelnicze oraz warsztaty plastyczne skierowane były dla najmłodszych odbiorców naszej placówki.

Już podczas pierwszych letnich dni zaprosiłyśmy dzieci na spotkanie, które odbyło się 29 czerwca 2022 r. pod hasłem: „Wesołe zabawy z krową Matyldą” - zajęcia animacyjno-czytelnicze na podstawie książki pt. „Krowa Matylda bawi się” autorstwa Alexandra Steffensmeier’a. Uczestnicy poznali bardzo pogodną krowę oraz jej liczne wesołe zabawy. Na podstawie przeczytanych przygód krowy Matyldy, dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz wypraw. Powstały również ilustracje wakacyjnej krowy.

6 lipca 2022 r. odbyły się  warsztaty plastyczne pod hasłem: „Zawsze jest na popcorn pora”,  podczas których każdy uczestnik wykonał nie tylko pudełko na popcorn, ale również miał możliwość przygotować własny popcorn w specjalnej maszynce.

13 lipca 2022 r.  przeprowadzono kolejne warsztaty plastyczne pt: „Owocowe wachlowanie na gorące dni” - tym razem powstały kolorowe oraz bardzo owocowe wachlarze według oryginalnych projektów naszych uczestników.

We współpracy z Filią nr 8 zorganizowaliśmy również trzy bardzo atrakcyjne wydarzenia w plenerze, w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. Wszystkie wydarzenia odbywały się w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

11 lipca 2022 r. Teatr Za Jeden Uśmiech przedstawił spektakl pt. „W Krainie Haftinaków”, w którym oprócz ciekawej gry aktorskiej, wykorzystano rytmiczny podkład muzyczny, piosenki oraz elementy tańca. Całość dopełniła ciekawa scenografia oraz żywiołowa reakcja publiczności. Przedstawienie zakończyło się przesłaniem, że ważne jest poznanie swoich zarówno mocnych jak i słabych stron oraz umiejętność współpracy z innymi.

14 lipca 2022 r. Maria Strzelecka przeprowadziła warsztaty plastyczne na podstawie książki „Nikifor”. Autorka przedstawiła w ciekawy i dostępny dla dzieci sposób niezwykłą postać i twórczość skromnego malarza Nikifora. Powstała również mini galeria prac wykonanych przez uczestników spotkania.

18 lipca 2022r. odbył się spektakl teatralny „Opowieści karpackie” w wykonaniu grupy teatralnej Opowieści z walizki. W niezwykle zielonej scenerii artyści zabrali widzów w świat karpackich baśni, tajemniczych opowieści oraz ciekawych instrumentów muzycznych.

Przez całe wakacje trwała akcja Dziś nie nudzi mi się, pokoloruję misie…- codziennie każde dziecko odwiedzające bibliotekę mogło pokolorować przygotowaną kolorowankę i zabrać ją do domu.

Wszystkie wydarzenia  przeprowadzone były z myślą o przebywających na wakacjach dzieciach  i cieszyły się dużym powodzeniem. Sprawiły dużo radości i wywołały uśmiech na twarzach  dzieci jak i dorosłych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy brali udział w przygotowanych imprezach, zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej placówce.

Karina Kwas

Jolanta Garbarczyk