Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103798 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2018

Klub „Książki Dobrej na Wszystko” – relacja z Filii nr 17

24-05-2018

Klub „Książki Dobrej na Wszystko” – relacja z Filii nr 17

 

Na majowym spotkaniu, w ramach XV Tygodnia Bibliotek, który odbył się pod hasłem "(Do)Wolność czytania", klubowiczki rozmawiały o książkach, które wzbudziły w nich zainteresowanie.

 

„Grzech zaniechania” Małgorzaty Rogali, fantastyczny kryminał z serii o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Akcja powieści jest skonstruowana wokół dwóch morderstw. Do jednego doszło w ośrodku leczenia zaburzeń psychicznych. Ofiarą zabójstwa została Antonina Brzozowska, psychiatra, zwolenniczka terapii „wypartych wspomnień”. Lekarka była skłócona z jedną z pracownic, która podważała jej kompetencje przy wypisywaniu zaświadczeń o chorobie psychicznej wielu dzieci skierowanych do ośrodka. Brzozowska przyczyniła się do śmierci brata innej współpracownicy, poprzez stosowanie metody „wypartych wspomnień”. W motyw zbrodni w ośrodku wpisana jest też historia nastolatki, której matka być może ma zaburzenia osobowości, lecz chętnie te zaburzenia widzi u swojej córki. Kto zabił? Nie wiadomo, dopiero na ostatnich kartach książki znajdujemy rozwiązanie. Motyw drugiej zbrodni dotyczy Michała Stępnia, byłego chłopaka Agaty Górskiej. Tuż przed morderstwem, policjantka była u mężczyzny odebrać swoja bransoletkę. Nieznany świadek zgłasza na komisariacie zabójstwo Stępnia, a także jako mordercę wskazuje Agatę Górską. Kto zabił? Nie Pani policjant. A więc kto?

 

„Dobra matka” Małgorzaty Rogali, kryminał z serii „Agata Górska i Sławek Tomczyk”. Akacja toczy się wokół młodych matek, które z dużym zaangażowaniem zamieszczają na portalach społecznościowych swoje zdjęcia, a także swoich małych dzieci. Kobiety, również bez problemu, informują swoich wirtualnych (nie)znajomych o dacie, godzinie i miejscu, w którym będą. Morderca wyszukuje w Internecie, takie matki, którym przed dokonaniem zabójstwa wysyła maila z informacją/prośbą „bądź dobrą matką”. Kobiety, chociaż czują strach, nie rozumieją przekazu. A sprawa wydaje się prosta. Żona mordercy, przed kilkoma laty, w podobny sposób prowadziła internetowy pamiętnik, podając wszystkie fakty z ich rodzinnego życia. W ten sposób ich córka została namierzona przez pedofila. Morderca kobiet nie umie poradzić sobie z tą traumą; w jego pojęciu, zabijając nieodpowiedzialne matki, chroni małe dzieci przed różnymi zagrożeniami. Kryminał ten absorbuje uwagę czytelnika od pierwszej strony.

 

Krystyna Maczuga-Długosz

 

-----------------------------------------------------

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: