Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27102835 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2018

Klub „Książki Dobrej na Wszystko” – relacja z Filii nr 17

19-01-2018

Klub „Książki Dobrej na Wszystko” – relacja z Filii nr 17

 

11 stycznia 2017 w Filii nr 17 ponownie spotkały się członkinie Klubu „Książki Dobrej na Wszystko”. Wśród miłej aury rozmawiałyśmy o przeczytanych interesujących książkach.


Wartą wspomnienia jest książka Douglasa Kennedy'ego "Błękitna godzina". Książka intryguje i do ostatniej karty nie podaje rozwiązania. Małżeństwo Robin i Paula wyjeżdża do Maroka, tam mężatka odkrywa wiele tajemnic męża. Poznaje dorosłą córkę Paula, znajduje dokumentację medyczną, która jasno rozwiązuje jej problem z bezpłodnością, wskazując na Paula. W chwili rozpaczy kobieta zostawia list do ukochanego, w którym pisze, aby umarł, a następnie ucieka na słoneczną plażę. W tym czasie mężczyzna rozbija sobie o ścianę w hotelu głowę i znika bez śladu. Robin przemierza Maroko wzdłuż i wszerz szukając Paula, bo wierzy swojej intuicji i ludziom, którzy mówią że widzieli jej męża. Szkoda, że nie dopuszcza do siebie głosu rozsądku, który powiedziałby jej, że każdy który mówi, że widział jej męża, mówi tak aby uzyskać od bogatej amerykanki pieniądze. Robin przeżywa wiele przygód, jest poszukiwana przez policję. Nieustannie widzi swego Paula, zarówno tam w Maroku jak i po powrocie do Nowego Yorku. Widzi go „…szeroko otwartymi oczami. Tylko czy kiedykolwiek patrzymy tak na świat?” (cytat z książki).


"Esesman i żydówka" Justyny Wydry, książka o trudnej miłości, która narodziła się między okupantem a Żydówką. W czasie wojny bohaterka powieści, Debora Singer będąc pielęgniarką ratuje życie hauptsturmführerowi Bruno Kramerowi. W kolejnej odsłonie powieści, w 1943 Debora podejmuje próbę ucieczki z transportu krakowskich Żydów. Wyskakuje z wagonu i skręca kostkę, z powodu której nie może dalej uciekać. Słyszy głosy ścigających ją Niemców. Nie widzi dla siebie ratunku, zwłaszcza że pojawia się przed Deborą motor z hauptsturmführerem Bruno Kramerem. Jak zakończy się ta znajomość? Fantastyczna książka, którą się czyta z „zapartym tchem”.
 

"Matka sułtanów" Reşad Ekrem Koçu – książka pełna intryg, zawirowań losu, ale zapewne dzięki tym zabiegom literackim bardzo interesująca. W młodej greczynce o imieniu Afro kocha się 2 mężczyzn. Jeden z nich, bliski jej serce proponuje dziewczynie ucieczkę łódką z wyspy. Wydawałoby się, że niestety dochodzi do wypadku i wszyscy giną na morzu, ale to nieszczęście staje się dla Afro niewyobrażalnym szczęściem. Poprzez małżeństwo z Ahmedem I zostaje sułtanką, a także matką i babką sułtanów. Knuje różne intrygi, manipuluje poddanymi, a wszystko po to, aby utrzymać władzę. Tak naprawdę to ona rządzi Imperium Osmańskim. Dla władzy jest w stanie zrobić wszystko, nawet zabić własnego syna i wnuka…Kobieta o wielu twarzach: władczyni, zbrodniarka i filantropka.


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie klubu - 15 lutego 2018 r. o godz. 10.00. Będziemy rozmawiać o Irenie Sendlerowej na podstawie książki „Matka dzieci Holocaustu”.
 

                                                                                                    Krystyna Maczuga-Długosz 
 

---------------------------------------------------

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: