Archwium wydarzeń 2013

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W JĘZYKU ANGIELSKIM „CZYTAMY PO ANGIELSKU” HELEN DORON EARLY ENGLISH W FILII NR 15

26-03-2013

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W JĘZYKU ANGIELSKIM

„CZYTAMY PO ANGIELSKU” HELEN DORON EARLY ENGLISH W FILII NR 15

W dniu 21marca 2013r. Centrum Języka Angielskiego NTV English, posiadające licencję Helen Doron Early English przeprowadziło w Filii nr 15 WiMBP , na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie interaktywne zajęcia w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom w języku angielskim - czytamy po angielsku”. Przedsięwzięcie to stanowi kontynuację zeszłorocznej kampanii o zasięgu ogólnopolskim - „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jak również ogólnoeuropejskiej akcji „All of Europe reads to kids”. Honorowym patronatem tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta. Ideą tej kampanii  jest promocja czytelnictwa oraz propagowanie znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych mieszkańców miasta Rzeszowa.

Wobec powyższych założeń, przedstawiciele Centrum  w osobach: pani Agnieszki Lutak, pani Moniki Wacnik oraz  pana Pawła Pelca – przeprowadzili kolejne  w tym roku warsztaty w Filii nr 15. Lektorzy po przywitaniu  się z uczestnikami zajęć w języku angielskim,  wprowadzili milusińskich w bajkowy świat pełen fascynujących oraz niezwykłych  wydarzeń. Przedstawiając dzieje bohaterów bajki „Jaś i Małgosia”, angliści rozpoczęli wspólnie z dziećmi zabawę z językiem angielskim.  Wprowadzając pewne zmiany do powszechnie znanej historyjki, sprawili, że stała się bardziej atrakcyjną. I tak na przykład w nowej wersji „Jasia i Małgosi”, Baba Jaga zakłada sklep ze zdrową żywnością, w  którym dzieci robią zakupy.  Mają do wyboru: owoce, warzywa bądź słodycze. Od nich zależy, na co się zdecydują.

Zajęcia  niezwykle zainteresowały i zaktywizowały dzieci. Obrazowy sposób przedstawienia różnych angielskich wyrazów (np. imion bohaterów, nazw fabuły, rekwizytów  prezentowanej bajki,  nazw owoców, warzyw) sprawił, że milusińscy chętnie w nich uczestniczyli. Z łatwością powtarzali anglojęzyczne zwroty, czerpiąc z tego radość i satysfakcję. W zachwyt wprawiła najmłodszych także przedstawiona inscenizacja wspomnianej bajki, w której mogli odegrać role wybranych postaci.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem - wszyscy uczestnicy, w nagrodę za aktywny udział otrzymali pamiątkowe upominki.