Wydarzenia w 2022 roku

„Ferie jak z bajki” w Filii nr 13 - relacja

07-03-2022

„Ferie jak z bajki” w Filii nr 13 - relacja

W dniach od 15-18 lutego 2022 r. Filia nr 13 WiMBP zorganizowała cykl zajęć dla dzieci spędzających ferie w mieście.

Dzień 1 - 15 lutego

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od warsztatów rękodzielniczych. Dzieci miały za zadanie stworzyć pingwinka, przy użyciu papierowego kubeczka, farb oraz kolorowego papieru. Uczestnicy zajęć mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię i twórczość poprzez wycinanie i doklejanie elementów, które ich zdaniem wyróżniały poszczególne stworzone pingwinki.

Dzień 2 - 16 lutego

Drugiego dnia ferii uczestnicy również mieli możliwość wykazać  się kreatywnością i sprawnością manualną. Tego dnia wspólnie tworzyliśmy niedźwiadki polarne. Do stworzenia prac wykorzystane zostały papierowe talerzyki, kubeczki, wata oraz ozdobne serwetki. Uczestnicy warsztatów wykazali się ogromną starannością i precyzją oraz bardzo chętnie współpracowali ze sobą.

Dzień 3 - 17 lutego

Kolejnego dnia wspólnie stworzyliśmy zimowy pejzaż. Dzieci na kartkach papieru rysowały woskiem, a następnie wykorzystując farby, bibułę, folię bąbelkową, waciki i patyczki kosmetyczne malowały i wyklejały swoje piękne krajobrazy. Tego dnia najmłodsi czytelnicy chętnie opowiadali o tym, jak wyobrażają sobie zimowy pejzaż z ogromna ilością śniegu, widocznymi górskimi szczytami czy też gałązkami drzew uginającymi się od nadmiaru białego puchu.

Dzień 4 - 18 lutego

Ostatniego dnia ferii dzieci wzięły udział w grach nie tylko planszowych, ale również w quizach i grach zręcznościowych, w których najważniejsza była umiejętność współpracy w ramach zespołu. Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy sprawdzili swoje umiejętności i wiedzę w grach takich jak: 5 sekund, Twister, Grzybobranie, Farmer oraz Jenga. Chłopcy bardzo chętnie stoczyli pojedynki w szachy i warcaby. Dziewczynki natomiast spróbowały swoich sił w nowopoznanych grach m.in. Plamy i Komary.

Zaproponowane warsztaty miały na celu rozwijać aktywność i umiejętność współpracy z rówieśnikami, wprowadzać radosny nastrój i dobre samopoczucie oraz usprawnić małą i dużą motorykę. Zajęcia zintegrowały oraz uaktywniły dzieci w różnych obszarach działania. W ramach godzinnych spotkań uczestnicy mieli zapewnioną nie tylko zabawę i kreatywnie wykorzystany czas, ale również opiekę i codzienny skromny upominek.

Anna Rumak

-----------------------------------------------------------