Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27107264 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2020

Ferie z książką - relacja z zajęć w Fillii nr 13

27-01-2020

 

Ferie z książką - relacja z zajęć w Fillii nr 13

 

W 2020 roku spotkania feryjne w bibliotece stały się dla naszych najmłodszych czytelników miłą alternatywą na ciekawe spędzenie czasu w momencie, gdy zimowa pogoda zawiodła.

 

Tęskniącymi za śnieżnymi  zabawami dzieciom zaproponowaliśmy zupełnie inne, jednak równie fascynujące atrakcje w towarzystwie książki.

 

Pierwszy dzień zachęcał uczestników do wykonania śnieżynek i bałwanków. Spod małych, zwinnych palców powstawały śniegowe postacie z piankowej masy. Przy użyciu nożyczek i kleju oraz starannego złożenia kartki białego papieru, dzieci wyczarowywały niepowtarzalne płatki śniegu.

 

Drugi dzień w bibliotece odbył się pod znakiem dziwnych postaci . Podczas zajęć zatytułowanych „Fantastyczne {prze}stwory w książce i w realu” dzieci poznały nastroje , które niejednokrotnie osaczają nas  każdego dnia, sprawiając, że mamy „przekichane” a to za sprawą Kichacza Złośnika, Gburii Złośliwej, Leniwczaka, Narcyza Samolubka czy Ambiwalenciaka Decyzyjnego. Rozmawialiśmy jak pokonać JutroFutro, Narzekadera czy Chciwuska. Dzieci opowiadały też o swoich osobistych stworach, które często na dobre uwielbiają z nimi pomieszkiwać, nękają ich samych, rodzeństwo a nawet rodziców, zdarza się również zaatakowany zwierzak domowy. Jak sobie z nimi radzić, jak przegonić i pokonać problem bałaganiarstwa, odkładania na jutro, lenistwa? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy wspólnie odpowiedzi .Tworzyliśmy papierowe potwory, co miało nam pomóc w oswojeniu własnych lęków i słabości. Inspiracją do rozmowy była książka „Mała encyklopedia DOMOWYCH POTWORÓW” St. Marijanovica.

 

Kolejne spotkanie z książką poświęciliśmy interesującej pracy detektywa. Zainspirowani niezwykłymi przygodami dwójki przyjaciół, bohaterów serii „Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai” postanowiliśmy wcielić się w rolę śledczych. Powstały biura bibliotecznych detektywów mające własne szyldy, licznych pracowników , których zadaniem było wytropić złodzieja książek, zaszyfrować hasło, czy posługując się alfabetem Morse’a napisać własne imię.

 

Ostatni dzień przyniósł uczestnikom wiele emocji. Każdy musiał pokonać labirynty, rozwiązać krzyżówki, połączyć kropki i złamać szyfry. Przydała się też znajomość ortografii. Najważniejsze, że każdy doszedł do celu i wszyscy byli wygrani.

 

Feryjne zajęcia uwieńczyliśmy drobnymi pamiątkami, które mają przypominać naszym najmłodszym czytelnikom o kolejnych wizytach w bibliotece.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania w towarzystwie książki.

Beata Terlicka

Patrycja Solecka

------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: