Wydarzenia w 2022 roku

31-08-2022

„Atrakcje na wakacje”- spotkania w Filii nr 10

Ale się działo !

Uczestnicy wakacyjnych spotkań, którzy skorzystali z oferty kulturalno-oświatowej przygotowanej przez bibliotekarzy Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie, w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”, mogli twórczo i ciekawie spędzić beztroski czas odpoczynku.

Zajęcia zaplanowaliśmy zarówno w budynku biblioteki jak i w plenerze. Każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji uczestnicząc w różnorodnych formach edukacji i zabawy.

Wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy 6 lipca od niecodziennego spotkania - „Przyjaciel pies” z trenerami i podopiecznymi  Stowarzyszenia STORAT. Uczestnicy mogli wysłuchać opowieści trenerów oraz zobaczyć pokaz umiejętności piesków ratowników, uczestniczących w akcjach ratowania życia ludzkiego.

Zajęcia manualne ph. „Letnia łąka” wybrali ci, którzy lubią kreatywność , oryginalność i aktywność twórczą. Wykorzystując dary natury i kolorowy papier, dzieci wykonały barwną gigantyczną łąkę wypełnioną letnimi kompozycjami kwiatów, traw i owadów.

14 lipca podczas radosnego spotkania w bibliotece, dzieci bawiły się wesoło uczestnicząc w grze sportowo-zręcznościowej ph. „Gimnastyczne wygibasy” wykazując się sprytem i aktywnością ruchową.

Z kolejnej propozycji, tym razem w plenerze pt. „Wakacyjne przygody - czytanie ma moc -  piknik na trawie”, skorzystali sympatycy książek, czytania i radosnej zabawy. Czytelniczą akcję prowadzili goście - Maria Gulak i Stanisława Bełch. W programie znalazły się: czytanie baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia” zabawy literackie, animacyjne, sportowe i plastyczne.

Wiele przyjemności i radości doświadczyli uczestnicy imprezy plenerowej 2 sierpnia ph. „Moja ulubiona bajka”, którą zaproponowaliśmy wspólnie z Filią nr 20. Kolorowo, radośnie i bardzo aktywnie, tak najkrócej można określić to co działo się na pobliskim placu zabaw. Prowadzące spotkanie Panie z firmy animacyjnej „Przebieranka” zaprosiły licznie zgromadzonych czytelników do wyśmienitej zabawy z olbrzymimi maskotkami żaby i rekina. Pokaz baniek mydlanych zakończył rodzinne spotkanie.

Na spotkaniu plenerowym ph. „Kolorowo na sportowo – z chustą Klanzy obowiązkowo” mogliśmy poprzez różnorodne zabawy w duchu fair play uczestniczyć w takich konkurencjach jak: wyścigi w workach, przeciąganie liny, pokaz rzeźb czy gimnastyka z gumą animacyjną. Zabawy z chustą Klanzy to dla dzieci zawsze wyśmienita zabawa.

„Z Bolkiem i Lolkiem dookoła świata” podróżowaliśmy odkrywając bohaterów i przygody dobranockowych postaci. Gościem prowadzącym spotkanie była Renata Dziepak z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, która zaproponowała liczne atrakcyjne zabawy i  zgaduj-zgadule.

23 sierpnia wspólnie z Filią nr 20 zorganizowaliśmy piknik rodzinny „Zwierzakowo-książkowo”, w którym uczestniczyli licznie nasi czytelnicy. Atrakcyjne i nieoczywiste propozycje tj. spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, królestwo alpak, lekcja delikatności z królikami, zabawy z pieskiem terapeutą, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków oraz gry i zabawy zręcznościowe dostarczyły wszystkim doskonałej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

Oj, działo się!, było zabawnie i bardzo wesoło…

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, liczną frekwencję i mega aktywność podczas tegorocznej bibliotecznej akcji wakacyjnej.

Maria Jamróg

--------------------------------------------------