Archiwum wydarzeń 2021

Idealne zajęcia dla RODZINKI! Zrób z nami unikalne zakładki do książek! - warsztaty w Filii nr 10

17-06-2021

Idealne zajęcia dla RODZINKI!

Zrób z nami unikalne zakładki do książek!

- warsztaty w Filii nr 10

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to corocznie obchodzone 2 kwietnia święto, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W tym dniu, Bibliotekarze szczególnie proponują różnego rodzaju aktywności skierowane do najmłodszych czytelników.

Wspierając akcję promowania książek, czytelnictwa, wartościowej literatury i grafiki dla dzieci, Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie zaproponowała czytelnikom warsztaty artystyczno-plastyczne przeprowadzone przez Stanisławę Bełch – regionalną pisarkę.

Link do warsztatów: https://www.youtube.com/watch?v=S6d5Vi-tnfo&ab_channel=WiMBPRzeszow

Pani Stanisława jest emerytowaną nauczycielką o wielu zainteresowaniach i pasjach. Jedną z nich jest pisanie wierszy i książek, zaś sposobem na ciekawe spędzenie czasu tworzenie techniką papieroplastyki oryginalnych ładnych przedmiotów. W Jej dorobku pisarskim znajdziemy cykl książek: „Wesołe historie”, „Snip i Kocio”, oraz „Święto niepodległości”, „Przygody Skrzata Chichotka”, zbiór wierszy dla dorosłych „Czas wierszem zapisany”. Jak mówi sama pisarka: Całe moje życie kręciło się dookoła dzieci, piszę więc książki z myślą o nich i dla nich….

Zapraszając do udziału w warsztatach będących okazją do wykazania się kreatywnością, zdolnościami manualnymi, a także zachęcającą dzieci do czytania i przyozdabiania książek zakładkami, Pani Stanisława wtrącała dygresje związane z autorskim opowiadaniem napisanym na tę okoliczność. Prowadząca udzielała obszernego i praktycznego instruktażu, zachęcając do wykreowania niepowtarzalnych prac. Prezentując szablony oraz różnorodne materiały dekoracyjne zaproponowała proste techniki tworzenia zakładek.

Dziękujemy Pani Stanisławie Bełch za realizację warsztatów,  propagowanie czytelnictwa i zabawy plastycznej.

Dzieci odwiedzające Bibliotekę w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci będą mogły otrzymać zakładki wykonane w trakcie warsztatów oraz trzy książki z dedykacją autorki.

Zachęcamy do wspólnej twórczej zabawy !

Film został zrealizowany przez Joannę Piller z Pracowni Działu Komputeryzacji i Procesów Bibliotecznych WiMBP  w Rzeszowie.

Maria Jamróg

----------------------------------------------------------------------------------------