Archiwum wydarzeń 2021

Walentynkowa akcja „Randka w ciemno z książką” - relacja z Filii nr 10

01-03-2021

Walentynkowa akcja „Randka w ciemno z książką”

Dzień św. Walentego to, jak wiadomo, święto zakochanych i dobra okazja, by na różne sposoby wyznawać swoje najskrytsze uczucia i świętować. Jako miłośnicy dobrej literatury postanowiliśmy zaproponować randkowanie z książką.

W dniach od 12 do 15 lutego 2021 r. w Filii nr 10 odbyła się 5. edycja akcji walentynkowej - „Randka w ciemno z książką”. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie czytelnictwa i ciekawego spędzania czasu w Bibliotece pomimo niedogodnych i niesprzyjających warunków udostępniania księgozbioru.

Czytelnicy nas nie zawiedli!

Cykliczna akcja, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Każdy Czytelnik mógł dobrze się bawić i znaleźć coś dla siebie, albowiem książki oraz inne niespodzianki były przygotowane dla wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci.

W 300 przygotowanych książkach, które zostały efektownie zapakowane i ozdobione na tę okazję, znalazły się nie tylko piękne miłosne historie, ale także powieści historyczne, przygodowe, kryminały oraz literatura faktu. Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy książeczki mówiące o wartości miłości i przyjaźni, przygodach ulubionych bohaterów i wiele innych.

Aby wziąć udział w walentynkowej zabawie wystarczyło, by Czytelnik wylosował jedno lub dwa czerwone serduszka. Jeśli zdecydował się na podwójną randkę z nieznaną literaturą, wówczas mógł wylosować białe serduszko, pod którym kryła się  nagroda. Ponadto Bibliotekarze przygotowali „słodkie” walentynki, tak by każdy mógł zapamiętać miło i sympatycznie ten dzień, a także doświadczyć niezwykłych emocji związanych z książką. Mamy nadzieję, że wszystkie wylosowane książki przypadły do gustu naszym Czytelnikom, a jeśli nawet nie trafili na swój ulubiony rodzaj literacki, czy autora, to mogli poznać i zasmakować w nieco innym gatunku literatury, niż do tej pory czytali.

Ponadto urozmaiceniem „Randki w ciemno z książką” były oryginalne, artystyczne zakładki do książek, wykonane ręcznie i podarowane Bibliotece przez Stanisławę Bełch, regionalną pisarkę, za co serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w naszej akcji i życzymy wielu niezapomnianych chwil z dobrą lekturą.

Zapraszamy do biblioteki!

Monika Samolewicz