Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27105963 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2014

CZYTANIE – MĄDRA RZECZ! Tydzień Czytania w Filii nr 10 – relacja

17-06-2014

CZYTANIE – MĄDRA RZECZ! Tydzień Czytania – Filia nr 10

 

Jak co roku Filia nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie aktywnie włączyła się w organizowanie „Tygodnia Czytania Dzieciom” – kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w tym roku ph. „Czytanie – mądra rzecz!”

 

Od 1 do 8 czerwca 2014 r. na dzieci w naszej placówce czekało wiele atrakcyjnych spotkań.

 

Mieliśmy zaszczyt gościć Wiesława Drabika – autora ponad stu pięćdziesięciu pełnych humoru wierszowanych bajeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 r. Dzięki bardzo różnej tematyce pisarz zaprosił nas na wycieczkę po fascynującym świecie, o którym pisał z wielkim ciepłem i humorem, trafiając tym samym w gusta nie tylko najmłodszych czytelników, ale również i ich rodziców. Serie: „Bardzo śmieszne historie”, „W moim małym świecie”, „Zostań Mistrzem” pozwalają najmłodszym poznać i pokochać historię swojej ojczyzny i jej przyrodę.

 

O walorach utworów pisarza może świadczyć fakt, iż Jego książki prezentowane były na Międzynarodowych Targach w Bolonii w 2003 r., a także rekomendowane polskim odbiorcom w telewizyjnym programie „Książki z górnej półki”.

 

Podczas spotkania „Z wielkiego skarbca bajek Wiesława Drabika” uczniowie kl. IIc Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie z wychowawcą Renatą Leicht dowiedzieli się w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem, jak powstają książki, skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje.

 

Wiesław Drabik okazał się osobą posiadającą dar wyjątkowo łatwego nawiązywania kontaktu z rozmówcą, dlatego dzieci świetnie się bawiły rozwiązując liczne zagadki i uczestnicząc w wielu konkursach, których autorem był sam pisarz, nagradzający każdą dobrą odpowiedź drobnym upominkiem i żartobliwym wierszykiem.

 

Na koniec Wiesław Drabik odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez dzieci. Każdy z uczestników mógł kupić książeczkę, rozeszły się one jak ciepłe bułeczki, bo taka książeczka, opatrzona na dodatek dedykacją i autografem autora – to wyjątkowa pamiątka.

 

Dzięki uprzejmości dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb – pracownikowi naukowemu i wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego, opiekunowi Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci, mogliśmy zaprosić studentki II roku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, które przygotowały zajęcia literackie dla gr. „0” z Przedszkola Publicznego nr 15 w Rzeszowie.

 

Podczas spotkania dzieci z wielką uwagą słuchały tekstów o żabciu marzycielu, kolczastym jeżu, kicającym zajączku, czarnej wronie, dobrym kocie, myszce wędrującej za morze i dziwnych stworkach Rupakach, przeżywając wraz z nimi szereg fantastycznych przygód.

 

W Tygodniu Czytania odbyło się także „Pasowanie na Czytelnika” dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9, uczęszczających cyklicznie do biblioteki. W „Podróż do Krainy Bajki” najmłodszych czytelników wprowadziła Dominika Harasymowicz, przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci, działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

Zanim jednak przedszkolaki zostały uroczyście pasowane magicznym mieczem, musiały przejść wiele zadań, m.in.: pomóc Jasiowi i Małgosi uciec od Baby Jagi i przejść przez gęsty las, wczuć się w rolę Kopciuszka i oddzielić wymieszane nasiona oraz odpowiedzieć na baśniowe zagadki, wylosowane z magicznego kapelusza.

 

Mamy nadzieję, że udział w różnych formach spotkań przygotowanych przez nas w czasie XIII. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” przekona dzieci, że książka to nie tylko źródło wiedzy, ale i przyjemności.

 

oprac. Marta Tereszkiewicz
Teresa Lorenc-Topolewicz

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA 

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów. 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: