Archiwum wydarzeń 2019

Spotkanie organizacyjne DKK UTW-UR w Filii nr 10 - relacja

06-11-2019

Spotkanie organizacyjne DKK UTW-UR w Filii nr 10 - relacja

Już po raz dziesiąty członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki słuchacze UTW-UR rozpoczęli nowy rok akademicki 2019/2020. Spotkanie miało miejsce 24 października 2019 w gościnnych progach Filii nr 10 WiMBP przy ul. Podchorążych 1. Uczestnicy zostali jak zwykle serdecznie powitani przez p. Marię Jamróg, kierowniczkę Filii i jej współpracowników. Spotkanie prowadziła wieloletnia moderator Klubu kol. Małgorzata Chlebowska. Witając nowych członków, kolejny raz wyjaśniła, że liczebność Klubu jest zdeterminowana liczbą książek, dostępnych jednorazowo w DKK, tak aby wszyscy mogli w określonym czasie przeczytać tą samą lekturę. Jest to warunek niezbędny do tego, by potem móc podjąć dyskusję i przygotować recenzję omawianej książki.

Dalszą część spotkania zdominowało wystąpienie zaproszonego gościa – p. Stanisławy Bełch, słuchaczki UTW-UR, piszącej wiersze i opowieści dla dzieci. Autorka prezentowała bohaterów swoich opowieści – parę kociaków przeżywających przygody w różnych miejscach  naszego kraju, w tym oczywiście w Rzeszowie. Jej kolejne tomiki to trzyczęściowe „Wesołe historie”  oraz kalendarz „Czas wierszem zapisany”. Na prośbę zebranych, p. Stanisława Bełch odczytała kilka swoich utworów, z których jeden znalazł się w monografii „Uniwersytet Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego 2008-2018”. Autorka z dużym wzruszeniem przyjęła na zakończenie spotkania wręczony przez kol. M. Chlebowską egzemplarz tego wydawnictwa. Zaplanowaną prezentację postaci Olgi Tokarczuk ze względów organizacyjnych przeniesiono na 7 listopada br.

Na zakończenie spotkania moderator Klubu kol. Małgorzata Chlebowska przedstawiła proponowany plan działalności DKK UTW-UR na I semestr roku akademickiego 2019/2020:

• 24.10.2019 r. - Spotkanie organizacyjne. Spotkanie autorskie ze Stanisławą Bełch;
  • 07.11.2019 r. - Jarosław Mikołajewski: „Wielki przypływ”;
  • 21.11.2019 r. - S. Małgorzata Chmielewska: „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie”;
  • 05.12.2019 r. - 10-lecie Dyskusyjnego Klubu Książki;
  • 19.12.2019 r. - Mikołaj Grynberg :  Księga wyjścia;
  • 09.01.2020 r. - Michał Wójcik: „Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg - najgroźniejszej polskiej agentki”;
  • 23.01.2020 r. - Anna Tomiak: „Jurata. Cały ten szpas”.

Zapraszamy do czytania naszych recenzji, które będą publikowane na stronie internetowej UTW-UR w zakładce  Dyskusyjny Klub Książki.

Maria Suchy

----------------------------------------------------