W ZAMKU KRÓLOWEJ WIEDZY - pasowanie na Czytelnika w Filii nr 3

19-06-2012

W zamku Królowej Wiedzy
– Pasowanie na Czytelnika w Filii nr 3

„Całkiem blisko, nie daleko, nie za górą, nie za rzeką, żyje sobie dobra Królowa Wiedza.

Ma swój zamek piękny, duży, gdzie czas nigdy się nie dłuży, gdzie przygoda wiecznie czeka, zamek ten to Biblioteka…”

Tymi słowami rozpoczęła się podróż dzieci do niezwykłej krainy. Opowieść o Królowej i jej magicznym zamku, wspaniałych skarbach, wiernych pomocnikach, zawiłych labiryntach dzieci wysłuchały z dużym zaciekawieniem. Wielki Turniej Rycerski, w którym wzięły udział  okazał się dla wszystkich zwycięski. Uczestnicy znali odpowiedzi na pytania: dla kogo Królowa Wiedza gromadzi skarby i jak należy je traktować, jak nazywa się Rycerski Kodeks Wiedzy i do czego służy, jak trzeba zachowywać się w Jej zamku, a także jak nazywa się pomocnik Królowej zawsze gotowy do pomocy. Posiadana przez dzieci wiedza otworzyła im drogę do Pasowania i otrzymania tytułu Damy Dworu i Rycerza Królowej Wiedzy. Zabawa sprawiła wszystkim dużo przyjemności.

Na koniec namiestniczka Królewskiej Wiedzy sprawująca rządy w Jej imieniu życzyła wielu wrażeń przy odkrywaniu skarbów. W Pasowaniu wzięły udział dzieci z Gr. IV i V z Przedszkola Publicznego Nr 19, przedszkolaki z Gr. V z Przedszkola Publicznego Nr 21 oraz uczniowie kl. 0 ze Szkoły Podstawowej Nr 27. Łącznie 105 „zerówkowiczów”.