Aktualności

MAŁE RZEMIOSŁO - WIELKA SZTUKA - otwarcie wystawy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

22-05-2012

Małe Rzemiosło - Wielka Sztuka : "Ramka dla pupila"
"...dla nas skaczą i fruwają, do rameczki zapraszają
"
– otwarcie wystawy prac rękodzielniczych

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie serdecznie zaprasza do obejrzenia prac III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Małe Rzemiosło-Wielka Sztuka „Ramka dla pupila” „..dla nas skaczą i fruwają, do rameczki zapraszają”. Prace prezentowane są w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka od 30 kwietnia do 15 czerwca 2012 r.

Konkurs zastał zorganizowany dzięki współpracy Anny Ratowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Małgorzaty Wiciejowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 23. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

W dniu 27 kwietnia 2012 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 w Rzeszowie obradowała Komisja Konkursowa w składzie: Anna Prędka (plastyk Teatru Maska) – przewodnicząca komisji, Renata Dziepak (kierownik Działu Udostępniania WiMBP w Rzeszowie) – członek komisji, Agnieszka Dworak (kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży) – członek komisji.

Komisja Konkursowa po szczegółowej analizie prac, doceniając pomysłowość, samodzielność, oryginalność, walory artystyczne, talent oraz zastosowane techniki i umiejętności manualne - nagrodziła dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

I Kategoria wiekowa (I-III klasa)

Nagrody otrzymali:

Emilia Miłek – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Ewelina Łuczyszyn)

Dagmara Dral – Szkoła Podstawowa Nr 24 (op. Genowefa Pelczar)

Maksymilian Dziurzyński – Szkoła Podstawowa Nr 1 (op. Iwona Kłeczek)

Angelika Kotla – Szkoła Podstawowa Nr 22 (op. Małgorzata Szczepan)

Wyróżnienia otrzymali:

Laura Gortat – Szkoła Podstawowa Nr 25 (op. Grażyna Wieczorek)

Zuzanna Sobina – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Agnieszka Woźna)

Karolina Lewicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 Szkoła Podstawowa nr 27 (op. Barbara Kumor)

Agnieszka Żelazko – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Ewa Pytel)

Grzegorz Trzpis – Szkoła Podstawowa Nr 1 (op. Iwona Bereś)

II  Kategoria wiekowa  (IV – VI klasa)

Nagrody otrzymali:

Agnieszka Mazurek – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Barbara Kochan)

Gabriel Król – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek (op. Renata Puszkarewicz)

Wyróżnienia otrzymali:

Maria Trzpis – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 (op. Ewa Gawińska)

Kinga Niemiec – Szkoła Podstawowa Nr 5 (op. Urszula Moskwa-Romańczuk)

Nagrodę Specjalną Dyrektora WiMBP w Rzeszowie otrzymali:

Julia Barłowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 (op. Elżbieta Bała)

Wiktoria Kubasiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 16 (op. Dorota Głowiak)

Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Jury otrzymali:

Inga Kapała – Szkoła Podstawowa Nr 16 (op. Irena Hadło)

Katarzyna Czaja – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 Szkoła Podstawowa Nr 13 (op. Beata Węgrzyn)

Zaproszonych gości i laureatów powitała pani Agnieszka Dworak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Następnie o konkursie i jego wcześniejszych edycjach opowiedziała pani Małgorzata Wiciejowska i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 2: Julię Barłowską, Karolinę Świder, Darię Chmiel, Kingę Kociach, Igę Bajdę oraz Anetę Wyzgę.

Artystki prezentowały prace swoje i swoich kolegów oraz recytowały wiersze o swoich ulubieńcach: pieskach, kotkach, papużkach, chomikach i rybkach. Zaśpiewały także piosenkę  „Kochajmy czworonogi”, zarażając publiczność swoją energią sceniczną.

Wręczenia nagród naszym laureatom oraz listów gratulacyjnych dla nauczycieli dokonały panie: Anna Ratowska i Małgorzata Wiciejowska oraz z-ca dyrektora WiMBP w Rzeszowie pani Monika Ohar-Pawiak.

Na zakończenie spotkania panie organizatorki zaprosiły gości do obejrzenia wystawy oraz udziału w kolejnych edycjach konkursu Małe Rzemiosło-Wieka Sztuka.

Wystawę Małe Rzemiosło - Wielka Sztuka, „Ramka dla pupila”„..dla nas skaczą i fruwają, do rameczki zapraszają” można oglądać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego 11 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!