ŚWIĘTO PANIAGI - stoisko ekspozycyjne WiMBP w Rzeszowie

07-05-2012

Święto Ulicy Pańskiej

z udziałem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Ulica 3 Maja w Rzeszowie, jedna z najważniejszych i zarazem najbardziej reprezentacyjna w mieście, od wielu lat jest miejscem spotkań mieszkańców. Dlatego też od kilku lat rzeszowianie w dniu 3 maja świętują nie tylko kolejną rocznicę podpisania Konstytucji, ale również czczą najpopularniejszy deptak.

Niepowtarzalna atmosfera i urok ulicznego jarmarku rokrocznie przyciąga na Święto Ulicy Pańskiej sympatyków dobrej zabawy i  miłośników książek.

Obecność Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie na Paniadze na stałe wpisała się w pejzaż imprezy. Jak co roku zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla odwiedzających stoisko biblioteki.

Największą popularnością cieszył się Kiermasz Starych Książek. Niewielka cena i ciekawa oferta przyciągnęła miłośników każdego rodzaju literatury. Tradycyjnie, za 1 złotówkę  można było kupić pozycje wycofane z rzeszowskich bibliotek. Stoisko było nieustannie oblegane przez chcących odnaleźć książki z różnych dziedzin wiedzy, beletrystykę polską i obcą, a także książki dla dzieci. Ci cierpliwsi pomimo żaru, który lał się z nieba, przeglądali książki godzinami, ale dłuższe poszukiwania dawały większą nadzieję na upolowanie jakiejś literackiej perełki.

Wśród odpoczywających spacerowiczów nie zabrakło dzieci, które chętnie słuchały fragmentów wybranych bajek lub same interpretowały teksty wesołych wierszyków. Mogły też wykazać się znajomością bajek i wziąć udział w mini quizach przygotowanych przez Biblioteczną Wróżkę. Kochająca książki Wróżka zachęcała przechodniów, i tych małych, i tych dużych do czytania, a w nagrodę za znajomość literatury wręczała im niespodzianki.

Odwiedzający Kiermasz otrzymywali również zakładki, kalendarzyki, broszury informujące o zbiorach i oferowanych usługach, ulotki z danymi teleadresowymi agend WiMBP oraz zaproszenia  na 4. Noc WiMBP.

Materiały przygotowane przez bibliotekarzy służyły propagowaniu idei czytania oraz zachęcały do aktywnego udziału w różnorodnych formach pracy przygotowywanych przez filie z myślą o czytelnikach.