Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27113620 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

Relacja ze spotkania z Alkiem Rogozińskim w ramach Letnich Ogrodów Literackich

23-08-2021

 

Relacja ze spotkania z Alkiem Rogozińskim w ramach Letnich Ogrodów Literackich

 

Ostatnia niedziela sierpnia nie pozostawiła na uczestnikach ostatniego spotkania Letnich Ogrodów Literackich suchej nitki. I to dosłownie, ponieważ niesprzyjająca pogoda zmusiła organizatorów do przeniesienia spotkania do budynku głównego Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

 

Gościem ostatniego spotkania zorganizowanego w ramach „Atrakcji na wakacje” był popularny autor komedii kryminalnych – Alek Rogoziński. Rozmowę prowadziła Iwona Piętak-Radimersky.

 

Alek Rogoziński (ur. 20 stycznia 1973 w Warszawie) - dziennikarz, redaktor, pisarz - twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem, m.in. pism „Boutique” i „Party”. Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”). W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne - „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” - zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Nakład wszystkich 12 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej.

 

Spotkanie zostało uroczyście rozpoczęte przez Bożenę Jandę – Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Następnie Alek Rogoziński powitał zebranych, opowiadając andegdoty o sobie, jako pisarzu. Uśmiech i radość towarzyszyły wszystkim podczas całego spotkania! Autor okazał się przemiłym gawędziarzem. Rozmowa dotyczyła początków kariery pisarza. Alek Rogoziński opowiadał o tym, jak stawiał pierwsze kroki w karierze dziennikarza radiowego, przytoczył historię związaną z jednym z pierwszych poważnych wywiadów, jakie przeprowadził z gwiazdą polskiej sceny muzycznej – Marylą Rodowicz. Nie mogło zabraknąć rozmów o książkach. Najbardziej spragnieni czytelnicy toczyli nieustanny dialog z pisarzem na temat jego książek. Alek Rogoziński w zabawny sposób opowiadał o przygodach, jakie spotykały go na spotkaniach autorskich i podczas zbierania materiałów do swoich komedii kryminalnych.

Na koniec wiele osób zgłosiło chęć pytań – pytano o główne inspiracje autora, skąd czerpie pomysły na kolejne książki i jakie powieści, bajki i baśnie najgłębiej zapadły w jego pamięci od czasów dzieciństwa.

Katarzyna Błajdo, spec. ds. promocji

 -----------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: