Aktualności

Międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa"

01-03-2021

Międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży

„Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa"

– wpis gościnny Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie zaprasza nauczycieli i uczniów ze szkół polskich w Szkocji i województwa podkarpackiego do udziału w konkursie poświęconym historii niedźwiedzia Wojtka, który wraz z polskim wojskiem przebył szlak bojowy armii Andersa.

Konkurs polega na wykonaniu kartki pocztowej lub komiksu, w polskiej wersji językowej, przedstawiającego epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, rozgrywający się na tle działań Wojska Polskiego na Wschodzie a następnie 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej. Komiks ma stanowić zamkniętą całość o objętości do 10 plansz, przedstawionych w pionie i podzielonych na kadry/klatki. Kartka  pocztowa składać się ma z  jednej strony . Obie prace w formacie A4. Ponad to do kartki pocztowej należy dołączyć krótki opis historyczny nie przekraczający 500 znaków.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

• 9–13 lat
  • 14–16 lat

Przed wysłaniem pracy należy wypełnić formularze dołączone do regulaminu konkursu.

Jest to zgłoszenie i zgoda rodzica/ opiekuna konieczna do przyjęcia pracy przez komisję konkursową. Należy je wydrukować, uzupełnić, podpisać i dołączyć do pracy, a następnie całość dostarczyć szkolnemu opiekunowi konkursu. Szkoły wysyłają prace konkursowe pocztą elektroniczną do 27 kwietnia 2021 r. zgodnie z instrukcją zamieszczoną w załączniku.

Z Polski na adres:

Ze Szkocji na adres:

W temacie podając : Konkurs „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 18 maja 2021 r.

Nagrody dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela na terenie Polski Maciej Rędziniak; adres e- mail:  ; na terenie Szkocji Joanna Ulatowska tel.  +44 (0) 752 634 9494 adres e- mail:

Więcej informacji, załączniki, regulamin oraz filmik pomocniczy na stronie internetowej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.