Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27115401 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

Warsztaty teatralne dla młodzieży w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie – podsumowanie

13-12-2020

 Warsztaty teatralne dla młodzieży w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie – podsumowanie

 

W rzeszowskich mediach w lipcu br. ukazało się ogłoszenie o bezpłatnych warsztatach teatralnych organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Jest to jeden w filarów zadania „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zgodnie z założeniem Regulaminu naszego projektu warsztaty teatralne zostały skierowane do osób w wieku od 16 do 25 roku życia. Do 10 lipca 2020 roku należało wysłać kartę zgłoszenia. Chęć udziału w trzydziesto dniowych zajęciach wyraziło 29 osób. Spośród nich rzeszowski aktor Kamil Dobrowolski, zaproszony przez WiMBP w Rzeszowie do przeprowadzenia warsztatów - wyłonił 12. osobową grupę, która do końca realizacji zadania aktywnie brała udział w zajęciach.

 

Uczestnikami naszego projektu zostali: Marlena Baran, Aleksandra Bałda, Karolina Matyka, Alicja Piwońska, Natalia Lisek, Natalia Probola, Waleria Berntiou, Weronika Dziubek, Barbara Wojtak, Natalia Bochenek, Patrycja Kosak i Rafał Brzoza.

 

Warsztaty teatralne składały się z elementów zadań aktorskich, które dostarczyły m.in umiejętności niezbędnych do wspólnej pracy nad tekstem literackim, panowania nad emocjami oraz ciałem i gestami. W ramach warsztatów zostały przygotowane etiudy sceniczne inspirowane książką Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”. Uczestnicy zgodnie z założeniem projektu wzięli udział w przygotowaniu scenografii oraz kostiumów. Warsztaty odbywały się cyklicznie, w okresie od 16 lipca do 4 grudnia 2020 roku. Łącznie odbyło się 30 spotkań.

 

Kamil Dobrowolski z ogromnym entuzjazmem zaangażował młodych uczestników w projekt – podbił serca młodzieży, ucząc ich wyjścia ze sfery komfortu emocji, pozbycia się kompleksów i oporu w wyrażeniu siebie. Indywidualne podejście do każdej osoby i przypisanie mu odpowiedniej dla cech osobowości roli, tworzenie w młodych aktorach nie tylko poczucie więzi, ale także odpowiedzialności za całość. Budowanie świadomości, że w spektaklu każdy z aktorów jest ważny i bez jego udziału nie można zrealizować całości wydarzenia motywowało grupę do twórczego udziału w próbach. Zajęcia były czasochłonne oraz pracochłonne, przebiegały w szczególnym pandemicznym okresie, jednak młodzież podeszła do nich z ogromną ambicją, a pasja ich mentora Kamila Dobrowolskiego inspirowała do pracy nad jego własnym scenariuszem inspirowanym „Małym Księciem”. Książce, która w swojej wieloznaczności mówi o relacjach między ludzkich, tak bardzo istotnych we współczesnym świecie. Młodzież z ogromną wrażliwością i talentem potrafiła odczytać i pokazać w formie przygotowanych scen znaczenie tego tekstu.

 

Efektem udziału w projekcie jest spektakl przedstawiony przez uczestników warsztatów dla szerokiej publiczności, jednak ze względu na pandemię koronawirusa i bezpieczeństwo epidemiologiczne przedstawienie jest pokazane widzom w formie etiud scenicznych online.

 

Link do nagrania warsztatów teatralnych na platformie YouTube

Facebook WiMBP w Rzeszowie

 

Zapraszamy do oglądania!

 

Katarzyna Błajdo,
spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie

--------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: