Randka w ciemno - akcja czytelnicza w Filii nr 10 - relacja

14-02-2019

Randka w ciemno - akcja czytelnicza w Filii nr 10

14 lutego 2019 r. w Bibliotece, na uczestników III. edycji akcji czytelniczej „Randka w ciemno z książką”, czekały liczne atrakcje.

Zaproponowane biblioteczne działania miały na celu promocję czytania, książek oraz dobrej zabawy. Różnorodna oferta została przygotowana w oparciu o wybraną literaturę. Każdy czytelnik odwiedzający naszą placówkę, zarówno dorosły i dziecięcy mógł skorzystać z przygotowanych propozycji.

W godzinach otwarcia Filii nr 10, czytelnicy mogli wypożyczyć książki - niespodzianki.  Z bogatego księgozbioru biblioteki zostało wybranych 300 egzemplarzy książek o różnorodnej tematyce. Każda książka otrzymała nową, „anonimową” okładkę, zasłaniającą dotychczasową obwolutę. Użytkownicy biblioteki, odwiedzający placówkę w tym dniu, zostali zaproszeni do skorzystania z niecodziennej propozycji wypożyczenia „w ciemno”. Na czas trwania akcji, książki zostały wyeksponowane w oznaczonym  miejscu, a za udział w zabawie, czytelnicy otrzymali słodką walentynkę.

Niewątpliwie atrakcyjną formę spędzenia czasu w Bibliotece, wybrali najmłodsi czytelnicy, którzy uczestniczyli w warsztatach cukierniczych ”Moja słodka Walentynka”, zgłębiając tajniki sztuki ozdabiania piernikowych serduszek. Podczas interesującego spotkania, prowadzonego przez Jadwigę Urban z Autorskiej Pracowni Cukierniczej – „Cuda Jagodzianki” powstały nietuzinkowe, artystycznie ozdobione smakołyki. Dzieci pod kierunkiem cukiernika, przygotowały Walentynkowe słodkości, wykazując się dużą kreatywnością przy ich tworzeniu. Takich świetnych warsztatów jeszcze nie było! - fantastyczna i znakomita zabawa.

Dla miłośników zabawy plastycznej, zorganizowaliśmy warsztaty „Serduszko z uśmiechem”. Od godziny trzynastej do siedemnastej uczestnikami zajęć były zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Wykonaliśmy oryginalne ozdoby walentynkowe wykorzystując styropianowe, piankowe i papierowe serduszka. Dorośli wykonali karki z życzeniami, a dzieci z artykułów papierniczych i dekoracyjnych estetyczne prace. Powstały kolorowe ozdoby walentynkowe–serduszka, przypinki, zakładki…

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć sympatyków dobrej literatury i Biblioteki. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, w doskonałym, gawędziarskim nastroju rozmawiały o przeczytanych książkach, a z okazji święta wykonały walentynkowe kartki.

Dziękujemy Wszystkim życzliwym Czytelnikom za frekwencję i aktywny udział w akcji „Randka w ciemno z książką”. Byliście dla nas dużą inspiracją.  Zapraszamy na kolejne spotkania i akcje w Bibliotece!

Akcja „Randka w ciemno z książką” odbyła się w ramach projektu dofinansowanego z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Maria Jamróg

-----------------------------------------------------------------------