Aktualności

Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem - urodzinowe hece i psoty w Filii nr 10 - relacja

07-05-2018

Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem
- urodzinowe hece i psoty w Filii nr 10

10 maja 2018 r. na placu zabaw przy ulicy Podchorążych 1 w Rzeszowie odbyło się przyjęcie urodzinowe bajkowych kotów Snipa i Kocia, pod tytułem „Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem -  urodzinowe hece i psoty”.

Biblioteczna akcja plenerowa ze zwierzęcymi jubilatami została zorganizowana przez Filię nr 10 WiMBP w Rzeszowie i była częścią Tygodnia Bibliotek.

Przyjęcie składało się ze spotkania z regionalną poetką i pisarką Panią Stanisławą Bełch oraz z gier i zabaw prowadzonych przez animatora kultury, Pana Andrzeja Suszka. Aż stu gości życzyło bajkowym kotkom stu lat w każdym z ich dziewięciu żyć.

Autorka serii czterech bajek o przygodach naszych milusińskich, nie kryła dumy ze swych dorastających bohaterów. Starszy, mądry Snip i młodszy, uczący się od dojrzałego kolegi Kocio, pielęgnują swą przyjaźń, spełniają marzenia o podróżach oraz dzielą się radością z czytelnikami już od pięciu lat.

Dzieci zaproszone na uroczystość - podopieczni Przedszkola nr 15 oraz uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, 13 i 19 miały okazję celebrować wyjątkową rocznicę naśladując solenizantów.

Najpierw odpowiedni makijaż. Na buziach młodych gości zostały namalowane kocie noski, wąsy, a nawet szpiczaste uszka.

Za zwierzęcą metamorfozę odpowiadała młodzież z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, która wykazała się dużą kreatywnością,  malując na twarzach dzieci kocie atrybuty.

Autorka, docenionych przez dziecięcą psycholog Panią Justynę Żaczek, „Wesołych historii" (wszystkie książki zostały zilustrowany przez Katarzynę Bełch-Sebastian) chętnie udzieliła dzieciom krótkiego wywiadu zauważając, iż największą inspirację czerpie właśnie od swych najmłodszych czytelników. Zdradziła im nawet tajemnicę: niedługo będą mogły przeczytać najnowszą książkę o „Święcie Niepodległości”. Ale ciii… nie mówcie nikomu… to niespodzianka…

Po emocjonującym spotkaniu z pisarką, dzieci zaprezentowały kocią zwinność tańcząc i bawiąc się pod bezchmurnym niebem. Harcom i psotom nie było końca.

Imprezę koordynował ubrany w kapelusz pożyczony od Kota w butach, najprawdziwszy Pan Czarny Kot. Wzruszeni Snip i Kocio obecni na zabawie jako honorowi, pluszowi goście z pewnością czuli się jak wśród swoich.

Na koniec uroczystego świętowania małe kotki wzięły udział w konkursie Pani Stanisławy pełnym zagadek dotyczących jubilatów.

Życzymy kocim przyjaciołom wielu kolejnych urodzin pełnych hec i psot.

Serdecznie dziękujemy Stanisławie Bełch, Renacie Skoczylas, młodzieży z ZSS w Rzeszowie, a także nauczycielom i opiekunom dzieci - Renacie Leicht ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Ewie Bednarz ze Szkoły Podstawowej Nr 13, Jolancie Szopie z Przedszkola Nr 15 oraz Krystynie Kwiecień ze Szkoły Podstawowej Nr 19, dzięki którym Snip i Kocio wspaniale przeżywali swą rocznicę z zaproszonymi czytelnikami.

Biblioteczna „Majówka ze Snipem i Kociem” odbyła się w ramach projektu „Biblioteka jest OK”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

Snip i Kocio także przesyłają swoje pozdrowienia oraz zapraszają do odwiedzenie Strony Babci Stasi pod adresem internetowym www.belchstanislawa.pl, gdzie można poznać wszystkie informacje o ich świecie, dowiadując się również co nowego szykują koci koledzy.

Sylwia Wierzbińska

------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów