Gra miejska Śladami BoGUSława – relacja

21-10-2016

Gra miejska Śladami BoGUSława

21 października 2016 r. w budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13, Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz u partnerów imprezy odbyła się gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów.

Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Zadania, które należało rozwiązać były dość oryginalne, np. na podstawie danych statystycznych określić, w którym powiecie Podkarpacia BoGUSław będzie mógł najszybciej znaleźć dla siebie żonę.

Zwyciężył zespół z Publicznego Gimnazjum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie pod opieką Bernadety Dziopak, w składzie: Karolina Świst, Piotr Czech i Jan Pułanik.

Drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie pod opieką Małgorzaty Dronka, w składzie: Michał Rozmund, Jakub Urlych i Miłosz Cmoch.

Trzecie miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 1 im. K. Pułaskiego w Rzeszowie pod opieką Marty Przeszłowskiej, w składzie: Kamila Pisarek, Szymon Chlebowicz i Wojciech Kaczor.

Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Partnerami akcji byli: I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Muzeum Dobranocek, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Rzeszowska Akademia Inspiracji oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Patronat medialny: Nowiny Gazeta Codzienna oraz Nowiny 24.

Matematyczna gra miejska „Śladami BoGUSława” została dofinansowana ze środków Fundacji mBanku.

Marek Tomczyk

Urząd Statystyczny w Rzeszowie,