Aktualności

O funkcjach współczesnej biblioteki w Poranku TVP3 Rzeszów z udziałem Barbary Chmury - Dyrektora WiMBP w Rzeszowie

27-04-2016

O funkcjach współczesnej biblioteki w Poranku TVP3 Rzeszów

Zmieniającej się roli Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz kształtowaniu nowych jej funkcji dotyczył program emitowany w Poranku z TVP3 Rzeszów 22 kwietnia 2016 r. Jego gośćmi byli Barbara Chmura – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie i Józef Woźnik – twórca miniaturowego skansenu prezentowanego w Bibliotece. Spotkanie prowadził redaktor Grzegorz Boratyn.

WiMBP w Rzeszowie od wielu lat wzbogaca swoje funkcje dostosowując ofertę do różnorodnych i zmieniających się potrzeb odbiorców. Biblioteka stała się miejscem rozwijania pasji i zainteresowań oraz spędzania czasu wolnego. Dyrektor Barbara Chmura wspomniała o licznych inicjatywach kulturalnych instytucji przez nią kierowanej - współpracy z pasjonatami, kolekcjonerami i twórcami, którzy właśnie w Bibliotece mogą wystawiać swoje prace, prezentować dokonania oraz spotykać się z publicznością. Biblioteka jest miejscem, w którym organizowane są wystawy prac plastycznych i rękodzielniczych, fotografii oraz zbiorów kolekcjonerskich. W Bibliotece odbywają się spotkania z autorami książek, podróżnikami, znawcami i pasjonatami różnych dziedzin. Biblioteka stara się być przestrzenią atrakcyjną i otwartą zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla osób dorosłych.
Z myślą o osobach starszych, Biblioteka zainicjowała i prowadzi, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, cykle szkoleń informatycznych wprowadzających osoby starsze w świat technologii komputerowych. Dzięki nowym umiejętnościom mogą oni stać się aktywnymi użytkownikami udostępnianych przez bibliotekę zasobów cyfrowych i usług online. Podążanie za zmieniającymi się potrzebami użytkowników bibliotek, kreowanie nowych funkcji bibliotecznych, unowocześnianie usług oraz umiejętne kształtowanie zbiorów bibliotecznych stało się wyznacznikiem działań WiMBP w Rzeszowie.

Zapraszamy do obejrzenia programu na żywo w TVP Rzeszów z udziałem Dyrektora WiMBP w Rzeszowie – Barbary Chmury >> Poranek z TVP3 Rzeszów.

Piątkowy program telewizyjny z udziałem Dyrektora WiMBP w Rzeszowie, był kolejną audycją,  podczas której prezentowana była i promowana Biblioteka.

Prezentujemy wybór programów telewizyjnych i radiowych z ostatnich 5. miesięcy z udziałem przedstawicieli WiMBP w Rzeszowie, promujących Bibliotekę i jej działalność w mediach.

Wystąpienia Dyrektora WiMBP w Rzeszowie:

• Program o Henryku Sienkiewiczu, „Aktualności TVP Rzeszów” z dn. 30.03.2016 r., z udziałem Barbary Chmury – Dyrektora WiMBP w Rzeszowie http://rzeszow.tvp.pl/24662041/rok-2016-rokiem-sienkiewiczowskim
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, program na żywo w „Poranku z TVP3 Rzeszów”, 5.02.2016 r.,  z udziałem Barbary Chmury – Dyrektora WIMBP w Rzeszowie http://rzeszow.tvp.pl/23906569/barbara-chmura
  • O książce i czytaniu w programie na żywo, z cyklu „Dyskusyjny Klub Radiowy” w Radiu Rzeszów z dn. 7.12.2015 r., z udziałem Barbary Chmury – Dyrektora WiMBP w Rzeszowie.
  • Audycja na żywo poświęcona jubileuszowi Biblioteki w Radiu Rzeszów z dn. 4.12.2015 r., z udziałem Barbary Chmury – Dyrektora WiMBP w Rzeszowie.
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ma 70 lat, „Aktualności TVP Rzeszów” z dn. 11.12.2015 r., z udziałem Barbary Chmury – dyrektora WiMBP w Rzeszowie http://rzeszow.tvp.pl/23091876/wojewodzka-i-miejska-biblioteka-w-rzeszowie-ma-70-lat

Inne audycje w układzie chronologicznym wg daty emisji:

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych