Aktualności

ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI…MUZYKUJĄCE ANIOŁY – wernisaż wystawy prac pokonkursowych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – relacja

04-02-2015

ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI… MUZYKUJĄCE ANIOŁY
– wernisaż wystawy prac pokonkursowych z konkursu zorganizowanego przez

Szkołę Podstawową nr 2 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5
– Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Wyjątkowe emocje towarzyszą otwarciu każdej wystawy, szczególnie pokonkursowej. W piątkowy poranek Oddział dla Dzieci i Młodzieży miał zaszczyt gościć laureatów wraz z rodzicami, opiekunami i nauczycielami, międzyszkolnego konkursu plastycznego „Anioły, aniołki, aniołeczki…”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 23 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5. XI. edycja przebiegała po hasłem „Muzykujące anioły”, a patronat nad konkursem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Podczas uroczystego otwarcia wystawy odbyło się rozdanie nagród dzieciom, których prace zostały nagrodzone przez jury. Różnorodność prac i technika wykonania z roku na rok są coraz bardziej ambitne, kreatywne oraz oryginalne, co potwierdziły organizatorki konkursu: Anna Ratowska oraz Małgorzata Wiciejowska.

Otwarcie wystawy uświetnił występ uczennic z kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie, pracujących pod opieką Barbary Fic-Kaczmar, które zaprezentowały krótki spektakl słowno-muzyczny o aniołach. Nagrody laureatom konkursy wręczyła Wioletta Śnieżek – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie, życząc wszystkim rozwijania talentu plastycznego i wielu sukcesów artystycznych. Nagrody Teatru Maska wręczyła Anna Prędka, a Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Renata Pasternak – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów.

Na zakończenie wszyscy laureaci wraz z opiekunami mogli obejrzeć prace, które wpłynęły na konkurs oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wśród muzykujących aniołów nie zabrakło grających na skrzypcach, harfach, gitarach i trąbkach, ale pojawiły się też perkusje, flety, bębny. Prezentowane prace mają formę zarówno płaską, jak i przestrzenną i wykonane są z różnorodnych materiałów. Temat przewodni okazał się być bardzo inspirujący, bo prace zachwycają oryginalnością.

Lista laureatów konkursu zamieszczona jest w zakładce: >> MUZYKUJĄCE ANIOŁY

Wystawę prac można obejrzeć od 30 stycznia do 28 lutego 2015 r. w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka przy ul. Słowackiego 11.

Serdecznie zapraszamy!!!

oprac. Marcelina Janisz

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

-------------------------------------------------------------------------------------------