Aktualności

MAŁE RZEMIOSŁO - WIELKA SZTUKA – otwarcie wystawy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

24-05-2013

MAŁE RZEMIOSŁO - WIELKA SZTUKA „Zakładka przyjacielem książki”
– otwarcie wystawy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków sztuki dziecięcej do obejrzenia wystawy prac IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Małe Rzemiosło – Wielka Sztuka: „Zakładka przyjacielem książki”. Prace prezentowane są w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka od 20 maja do 8 czerwca 2013 r.

Konkurs mający na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci, został zorganizowany dzięki współpracy Anny Ratowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Małgorzaty Wiciejowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Na konkurs wpłynęło 105 prac z 11 szkół podstawowych.

Komisja konkursowa obradująca w dniu 27.04.2013 r. w składzie: Anna Prędka (plastyk Teatru Maska) – przewodnicząca komisji, Agnieszka Dworak (kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży) – członek komisji oraz Marcelina Janisz (bibliotekarz – Oddział dla Dzieci i Młodzieży) – członek komisji, biorąc pod uwagę pomysłowość, samodzielność, kompozycję, gamę kolorystyczną, technikę wykonania oraz talent i umiejętności manualne, nagrodziła dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.

Oto laureaci:

I kategoria wiekowa (Klasy I-II)
Dwie równorzędne nagrody:

1. Aleksandra Paśko – Szkoła Podstawowa Nr 25 (op. Dorota Sroczyńska)

2. Julia Różańska - Szkoła Podstawowa Nr 24 (op. Magdalena Ruszel)

Pięć równorzędnych wyróżnień:

1. Ola Zandecka – Szkoła Podstawowa Nr 2 (op.Dorota Jaskot)

2. Oliwia Zabłocka – Zespół Szkół Nr 6 - Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Agata Stawarz)

3. Emilia Szmuc – Szkoła Podstawowa Nr 11 (op. Izabela Weron)

4. Laura Tomaka – Zespół Szkół Nr 6 - Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Bożena

Matuszewska)

5. Joanna Cisło - Zespół Szkół Nr 6 - Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Maria Trzyna)

Nagroda Specjalna WiMBP w Rzeszowie:

Natalia Pytlak - Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Ewa Gotkowska-Litwa)

Nagroda Specjalna Teatru Maska:

Patrycja Lech – Szkoła Podstawowa Nr 5 (op. Ewelina Dul)

II  Kategoria wiekowa  (klasy III -IV)

Cztery  równorzędne nagrody otrzymali:

1. Angela Gaweł - Szkoła Podstawowa Nr 24 (op. Edyta Szala)

2. Julia Sitnik – Szkoła Podstawowa Nr 2 (op. Izabela Filipiak-Kudasik)

3. Kacper Kolbusz – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 - Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Edyta Maścidło-Sączawa)

4. Barbara Witowicz – Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Ewa Gotkowska-Litwa)

Sześć  równorzędnych wyróżnień otrzymali:

1. Martyna Wierdak – Szkoła Podstawowa Nr 11 (op. Krystyna Bieniasz)

2. Patrycja Domino – Zespół Szkół Nr 3 - Szkoła Podstawowa Nr 22 (op. Anetta Dubiel)

3. Katarzyna Jaworska  – Szkoła Podstawowa Nr 11 (op. Izabela Weron)

4. Agata Dusza – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 - Szkoła Podstawowa Nr 23 (op. Małgorzata Rowińska)

5. Elwira Bieńczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 - Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Edyta Maścidło-Sączawa)

6. Kacper Dubiel – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 - Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Edyta Maścidło-Sączawa)

Nagroda Specjalna WiMBP w Rzeszowie:

Dominika Sowa – Szkoła Podstawowa Nr 16 (op. Ewa Drewniak)

Nagroda Specjalna Teatru Maska:

Karina Czempas – Zespół Szkół Nr 6 - Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Krystyna Kuzdro)

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży – Agnieszka Dworak witając zaproszonych gości, organizatorów oraz laureatów konkursu. Rozdanie nagród poprzedził występ Gabrieli Kurnyty i Pauli Wcisło, które nawiązując do tematu wystawy pięknie opowiadały o książkach, recytując wiersze Edwarda Szymańskiego „Książka” oraz Jana Klicha „Prośba książki”.

Wręczenia nagród laureatom oraz listów gratulacyjnych dla opiekunów dokonali: Renata Pasternak – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz panie organizatorki Anna Ratowska i Małgorzata Wiciejowska, zapraszając następnie do obejrzenia wspaniałej ekspozycji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom i zapraszamy do Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka w godzinach otwarcia biblioteki.

Oprac. Barbara Jabłońska

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.